Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter a Kámen Mudrců

8. 5. 2006

První z dobrodružných příběhů o brýlatém čarodějovi, které si – stejně jako jejich knižní předlohy J. K. Rowlingové – získaly oblibu dětí (a nejen těch) na celém světě.

Harry dostává dopis napsaný zeleným inkoustem, který mu přinese sova (lépe řečeno nejen jedna, ale celé hejno). Podivuhodný dopis obsahuje pozvání, aby opustil lidský svět (svět mudlů) a nastoupil jako žák Školy čar a kouzel v Bradavicích. Obr Hagrid pomůže Harrymu obstarat kouzelnické pomůcky v Příčné ulici (kouzelnické ulici v Londýně), které bude potřebovat, a Harry se může vydat na londýnské nádraží King´s Cross, aby našel nástupiště 9 a 3/4 a odcestoval do Bradavic. Ve vlaku se potká s dalšími prváky, Hermionou a Ronem, kteří se stanou jeho prvními přáteli v tomto kouzelném světě. Začíná příběh, který si nedokázali představit ani ve svých nejsmělejších snech!

Základní informace

Český název: Harry Potter a Kámen mudrců
Originální název: Harry Potter And The Sorcerer´s Stone
Česká premiéra: 14. února 2002 (před 1543 dny)
Světová premiéra: 4. listopadu 2001 (před 1645 dny)
Natočeno: USA 2001
Režie: Chris Columbus
Scénář: Chris Columbus
Kamera: Steve Kloves
Hudba: John Williams
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Maggie Smith (Minvra McGonagalová), Alan Rickman (Severus Snape), Richard Harris (Albus Brumbál), Tom Felton (Draco Malfoy), John Hurt (Pan Ollivander), John Cleese (skoro bezhlavý Nick), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová)
Přístupnost: přístupný
Délka: 125 minut
Žánr: dobrodružný/fantasy/rodinný
Distributor: Warnerbros

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář